IX Zjazd

Polskiego Towarzystwa

Neurologów Dziecięcych

map-marker Lublin

calendar3 20 - 22 kwietnia 2023

 

Parkowanie w okolicy miejsc obrad

(informacje wg stanu na dzień 3 marca 2023 r.)

Parkowanie samochodów w centrum Lublina napotyka problemy takie same jak w każdym innym dużym mieście. Parkowanie jest płatne, liczba miejsc parkingowych jest ograniczona i czasami znalezienie wolnego miejsca wymaga sporo czasu i zaangażowania. Dlatego sugerujemy pozostawienie aut na parkingach hotelowych i korzystanie z komunikacji miejskiej lub taksówek.

W śródmieściu Lublina parkować można wyłącznie na miejscach wyznaczonych. Parkowanie w ramach Strefy Płatnego Parkowania jest płatne w dni robocze w godz. 8.00 - 18.00. Utworzone są cztery podstrefy: A, B, C, D.

Opłatę za parkowanie w strefach A, B, C uiszczać można w parkomatach lub za pośrednictwem dedykowanej, własnej aplikacji operatora City Park App, wymagającej podłączenia pod nią karty płatniczej.

Opłatę za parkowanie w podstawie D, na granicy której znajdują się zarówno budynek Collegium Maius jak i hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto, uiszczać można w parkomatach lub np. za pomocą aplikacji Skycash / Mobiparking (UWAGA: te aplikacje nie działają w podstrefach A, B oraz C).

Stawki opłat - Podstrefa D:

Opłata minimalna: 0,60 zł
Za pierwszą godzinę: 2,30 zł
Za drugą godzinę: 2,70 zł
Za trzecią godzinę: 3,20 zł
Za każdą następną godzinę: 2,30 zł
doba (24 godz.): 17,00 zł

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania - Podstrefy D:
ul. Lubartowska 72A, 20-094 Lublin
adres e-mail: biuro@sppd.lublin.pl
tel: (81) 781 62 82

Czwartek 20 kwietnia 2023 r.

Otwarcie Zjazdu, obrady naukowe, rejestracja oraz kolacja odbywają się w budynku Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ul. Jaczewskiego 4.

Budynek Collegium Maius UM przylega do kompleksu szpitali klinicznych. Można parkować na płatnym całodobowo parkingu szpitalnym wokół SPSK 4, ul. Jaczewskiego 8. Wjazd przez szlabany za pobraniem biletu, opłata przed wyjazdem w automacie parkingowym lub w budce przy szlabanie wjazdowym vis a vis głównego wejścia do szpitala.

Wzdłuż jednej strony ul. Jaczewskiego oraz ul. Biernackiego wyznaczone są płatne miejsca parkingowe podstrefy D (płatne w dni robocze w godz. 8.00 - 18.00).

Płatny całodobowo parking znajduje się również po drugiej stronie ul. Jaczewskiego (adres Jaczewskiego 3) jak również przy ul. Północnej przy Instytucie Medycyny Wsi (ul. Północna 1) lub Komendzie Miejskiej Policji (ul. Północna 3).

Piątek - sobota, 21 - 22 kwietnia 2023 r.

W piątek i sobotę obrady naukowe oraz wystawa firm odbywają się w hotelu Ibis Styles Lublin Stare Miasto w Lublinie, Al. Solidarności 7.

Hotel Ibis posiada własny, bezpłatny parking naziemny oraz płatny parking podziemny (bez możliwości wcześniejszej rezerwacji / gwarancji miejsca). Łącznie dostępne jest kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

W otoczeniu hotelu Ibis znajdują się inne płatne, prywatne parkingi np. przy sklepie Biedronka i hotelu PZMot (ul. Prusa 8), przy ul. Wodopojnej 2 (zaraz za wjazdem od Al. Solidarności), przy ul. Dolnej 3 Maja 13, przy ul. Północnej 1 i 3 oraz ul. Jaczewskiego 3 i 8.

Wzdłuż Al. Solidarności i ul. Prusa przebiega granica płatnej podstrefy D (opłata w dni robocze w godz. 8.00 - 18.00). Można parkować na wyznaczonych miejscach przy ul. Probostwo, ul. Biernackiego, ul. Jaczewskiego, ul. Lubartowskiej ...

Poniżej przedstawiamy mapkę Google z zaznaczonymi niektórymi parkingami w okolicy miejsc obrad.

Z uwagi na ograniczoną dostępność miejsc parkingowych w śródmieściu Lublina i konieczność uiszczania opłat generalnie zalecamy pozostawienie samochodów w miejscu zakwaterowania / zamieszkania i przyjście do miejsca obrad pieszo lub przyjazd taksówkami / komunikacją miejską.

Mapa ze strony MPK Lublin - schemat komunikacji miejskiej w Lublinie https://www.ztm.lublin.eu/uploads/mapy/mapa.pdf

Link do planera podróży komunikacją miejską w Lublinie "Jak dojadę" https://jakdojade.pl/lublin/trasa/

Niektóre korporacje taksówkowe:

• tel. (81) 511 11 11 – Ale Taxi
• tel. (81) 196 26 lub (81) 533 33 33 – Damel Taxi
• tel. (81) 524 00 00, (81) 196 62 lub (81) 196 21 – Echo Taxi
• tel. (81) 191 91 – Radio Taxi MPT
• tel. (81) 444 44 44 – Radio Taxi Czwórki